Deze week hebben we voor jullie Folder Organizer geselecteerd als app van de week. Hiermee kun je snel en overzichtelijk al je Android-apps beheren. Zo hoef je nooit meer lang te zoeken naar een app. Ben je nieuwsgierig hoe makkelijk en snel je apps kunt opbergen in mappen en deze weer snel kunt terug vinden?
Neem dan even de tijd om deze review te lezen.
Review
De ontwikkelaar van Folder Organizer is gestart met de applicatie Apps Organizer. Deze gebruikte ik al een tijdje om alle apps in te verdelen in diverse mappen. Zo’n map plaats je als widget op je scherm. Hiermee krijg je dan een ‘scrollable’ widget, waarmee je apps gegroepeerd worden weergegeven.
De ontwikkelaar Fabio Collini heeft zijn andere Android-app, Folder Organizer, volledig vernieuwd en deze in 2 versies, een betaalde en lite-versie (gratis), in de Market gezet.
Folder Organizer
Folder Organizer is een handige tool om snel en goed je apps te beheren. Zelf ben ik een enthousiaste HTC Sense-gebruiker. HTC heeft een aantal handige widgets beschikbaar gemaakt voor de bezitters van een HTC-smartphone. Van de 7 beschikbare schermen, gebruik ik 5 schermen met widgets. De eerste met contactpersonen, de tweede en derde met weersvoorspellingen, de vierde met drie agenda’s in één. De vijfde met muziek en Google, de zesde met wekker en de meest gebruikte apps en de laatste gebruik ik om al mijn apps in mappen op te bergen met bovenin de Energiebeheer-widget.
Ik maak gebruik van 11 mappen om al mijn apps in onder te brengen. Eigenlijk zijn het er 10, want één map is aangemaakt voor de Starred-apps (favoriete apps). Bij het toekennen van een label aan de apps, kun je de app ook een ster-aanduiding geven. Dat zijn voor mij de meeste gebruikte apps. In deze map staan niet te veel apps en deze kun je dan ook snel terug vinden.
Eenvoudig
Zodra je een nieuwe app download, dan opent Folder Organizer met de vraag welk label je aan de app wenst toe te kennen. Zo heb ik voor Facebook de labels Android, Internet en Multimedia toegekend. Facebook is bij mij in 3 mappen terug te vinden. Zelf maak ik liever gebruik van FriendCaster als Facebook-app. Deze heb ik ook dezelfde label meegegeven en bovendien heb ik die voorzien van een ster. Als ik nu Facebook wil openen, dan ga ik naar de Starred-apps map en start daar FriendCaster.
Instellingen
Folder Organizer kent een uitgebreide set aan mogelijkheden met instellingen. Pictogrammen zijn aan te passen maar ook de layout is aanpasbaar. Naast apps kunnen ook bookmarks, contacten en snelkoppelingen geordend worden.
Tutorials
De officiële site van Folder Organizer biedt extra’s als een changelog (overzicht met verbeteringen), tutorials, how-to’s, reviews en een Forum. Je kunt je tevens aanmelden om ze op Twitter en/of Facebook te volgen.
Screenshots
Alternatieven
Voor het gemak noemen we nog een aantal alternatieven. Laat ons vooral weten of je nog een andere handige manier weet om je apps te organiseren.
| Folder Organizer Lite Gratis | |
| Smart Taskbar Gratis |
Conclusie
We zijn zeer positief over Folder Organizer. De betaalde versie kost slechts € 0,99. Er is ook een gratis lite-versie met een iets beperktere functionaliteit beschikbaar. Regelmatig zijn er updates en er is een goede ondersteuning in de vorm van een informatieve website. Folder Organisator kan niet worden verplaatst naar SD-kaart, want het bevat widgets. We hadden 5 sterren toegekend aan deze mooie app indien Nederlands ook ondersteund werd. Nu geven we 4,5 ster omdat we toch een voorkeur geven aan alles in het Nederlands. Eindelijk kunnen we de grote hoeveelheid apps nu goed organiseren!
| Versie: | 3.4.4 |
| Omvang/SD-kaart: | 1.9 MB/Nee |
| Prijs: | € 0,99 |
| Getest op: | HTC Sensation (2.3.4) |
| Marketrating: | Rating: ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Ons eindoordeel: | Rating: ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Hoe installeer ik deze app op mijn telefoon? |
Share Us: ![]() | Follow us: ![]() |


























Heb ik niet nodig met touchwizz 4
Het dropdown menu is dat standaard Sense?
Ja de 2de linksboven is een Sense 3.0 pulldown menu. Deze is weer iets geavanceerder tov de vorige Sense versie. Folder Organizer maakt gebruik hiervan door meldingen te generen als er een nieuwe app wordt gedownload.
Oke, weet iemand ook of deze te krijgen is via xda ofzo?
Zodat ik hem op mijn geroote toestel kan gebruiken.
Alvast bedankt, Roy.
Rooten en de 2.3.3 versie van LeeDroid erop zetten. Die heeft een Sense look-alike, die ik op de HTC Desire gezet heb. De pull down zoals op de foot werkt daar overigens niet zo mooi.
Ik heb een Galaxy S met DarkyRom.
Zou graag alleen het dropdown menu willen.
Ik ga nu ff verder kijken!
Heb de betaalde versie nu al een tijdje om mijn applicaties te ordenen. Echt een geweldige applicatie.
Ik gebruik deze app al een tijdje. vind t erg prettig omdat je bij htc niks kunt indelen in het submenu. ook is de interface aangepast voor honeycomb.
Zuipt batterij volgens mij
Lijkt mij niet. Ik denk dat je Twitter, mail en weersverwachtingen die iedere 10 minuten een update willen binnenhalen energie slurpers zijn.
Absoluut geen batterijslurper.
Dit is een goede applicatie in combinatie met de applicatie ‘Desktop Virtualizer’
Eigen buttons maken, waardoor je tablet/smartphone nog persoonlijker wordt.
https://picasaweb.google.com/111135008977863538828/ScrapbookPhotos#5644466213490016722
Er zijn veel mogelijkheden om extra icons van het web te halen.
ik gebruik al geruime tijd naar tevredenheid Smart Shortcuts. Lijkt er wel heel veel op…
Heb deze al lang in gebruik, echt een aanrader.
Sinds kort gebruik ik de folder-optie in GO lancher, deze heeft minder mogelijkheden dan FO, maar is grafisch een stuk mooier.
Een van de 1e Apps die ik ging gebruiken en eigenlijk ben blijven gebruiken. Het customizen van je Smarphone met allerlei hippe icoontjes etc heb ik nu wel even gehad, al was dat echt wel leuk. Maar het meest praktische blijft gewoon het ordenen en snel op kunnen roepen van de App die je nodig hebt, zonder eerst door de Appdrawer te moeten scrollen.
Mijn Folders: Social, Internet, Multimedia, Locations, Tools, Finance, Others.
Dit blijft voor mij een populaire App en dus een aanrader!
Greetz Ray
Een ware uitkomst dank u in launcher go had je deze optie ook het verdelen in mappen alleen dat liet wel eens de wense over
Gebruikte hem ook al heel lang, tijdje niet erop gehad omdat ik aan het experimenteren was met roms en launchers..nu weer ontdekt door het artikel, had de betaalde versie nog en vind hem mooier en beter geworden. Top, bedankt voor de reminder!
Het is een prachtig programma voor dat geld, maar
En daar gaat het me nu om!
Je hebt eigenlijk op de Samsung SII (maar op alle) 2 soorten schermen.
Wat je ook doet met de Folder Organizer je blijft 1 verzameling schermen houden met allemaal de app.
Op de andere serie schermen waar je dus Folder Organizer op kunt gebruiken krijg je een overzicht van zo jij het wilt indelen en dat is prachtig en werk snel.
Maar?
Je houd daarnaast ook nog een x aantal schermen met App
Dus!
Je blijft een hele boel op de 2 serie’s schermen zien
Waarom niet het openingscherm indelen met b.v. Folder Organizer en dat dan gelijk alles is ingedeeld zoals jij het wilt en er verder geen schermen zijn met nog losse Apps en Labels etc.
Want eigenlijk is het een uitbreiding van nog meer chaos en blijf je nieuwsgierig wat daar ook al weer onder zit (die App of Label) jammer.
Mooi had geweest dat je direct het scherm van binnenkomst zou kunnen indelen in wat je wilt en dat dan gelijk ook alle Apps en Label opgeruimd zouden zijn.
ook hier een gebruiker sinds lange tijd. briljante functionaliteit met de Folder Links en Organizers. lees overigens niets over de extra functionaliteit (scrollen binnen de widget) bij gebruik van een launcher als ADW. heb zelf slechts 3 home screen pagina’s. 7 pagina’s vol widgets en shortcuts levert bij mij in de praktijk performance problemen op met snelheid en batterij (root Sensation).
zeker een aan te raden app!
Ik ben speciaal voor deze app geswitch naar GO launcher. Echter op het moment dat ik aanvink dat de widget ”scrollable” moet zijn verdwijnen de pictogrammetjes en zit ik dus met een lege widget! WIE WEET HOE IK DIT KAN VERHELPEN?
Bij voorbaat dank.
Leuke en vooral handig app!