*

App Preview: PingChat!
Door op vr 30 jul 2010 | Comments 51 reacties |

Ping App Preview: PingChat!Deze review is geschreven door gastblogger Pim Brand.

In navolging op het vorige artikel over WhatsApp, hierbij de gastreview over het vergelijkbare PingChat! Deze applicatie is nu ook in Beta en Pim Brand heeft hem uitgebreid kunnen testen. De Beta kun je via deze Facebook pagina alvast aanvragen.

Via Twitter heb ik een betaversie van PingChat! kunnen bemachtigen. Ik keek er al een paar maanden naar uit om te kunnen pingen met mijn vrienden met een iPhone en toen ik op een late avond bij één van mijn followers zag dat hij aan het pingen was, krabte ik me toch even op het hoofd, hij had toch een Android? Even nakijken. Ja! Tweet geplaatst vanaf Seesmic for Android. Wat getweet, en een paar DM’s, heen en weer en ik had een mailtje met als bijlage de .apk voor PingChat! Via een erg trage GPRS verbinding in het zuiden van Limburg tijdens mijn vakantie heb ik hem binnengehaald. Ongelofelijk dat je over 1,14 Mb zo lang kan doen. Toen hij binnen was gelijk aan de slag. Het installeren was zo gepiept. Eenmaal geïnstalleerd heb je er een pictogram bij tussen je programma’s. De PingChat! applicatie is erg simpel en doet precies wat het beloofd. SMS’en via data (push notifications) met andere PingChat! gebruikers.

Ping settings 180x300 App Preview: PingChat!Eerst duiken we de instellingen in

Als je PingChat! voor het eerst opstart moet je een gebruikersnaam kiezen. Als je dat eenmaal gedaan hebt, kun je via Menu en dan Settings instellen hoe je notificaties van nieuwe Pingberichten wilt ontvangen. Je kunt Sound (geluid voor de niet Engelsen) aan- en uitzetten. Dit is een *PingPing*. Ook kun je Vibration (trillen) aan en uitzetten. Verder zie je je gebruikersnaam. Deze kun je veranderen door via Menu en Unregister my Ping ID verwijderen om vervolgens een andere te kiezen. Verder zie je de Server Status van de PingChat! server.

Ping new message 180x300 App Preview: PingChat!Hoofdvenster

Het hoofdvenster van PingChat! is erg simpel en is vergelijkbaar met het hoofdvenster van Handcent SMS. Rechtsbovenin bevindt zich een knop voor het maken van een nieuw bericht. Om iemand een bericht te sturen via PingChat! moet je zijn of haar gebruikersnaam weten. Deze vul je in bij “To:” dan tik je onderin je bericht en drukt op Send. Vervolgens checkt PingChat! bij de server of de gebruiker bestaat. Als de gebruiker bestaat, verstuurt hij het berichtje. Na je eerste berichtje is het een kwestie van de persoon aantikken in de lijst en een berichtje sturen. Mooie hierbij is dat naast je berichtje een vinkje komt te staan als het bericht is afgeleverd bij de persoon waar je berichtje heen is gestuurd.

Ping multimedia 180x300 App Preview: PingChat!Multimedia

Bij het sturen van een berichtje heb je ook de mogelijkheid een Foto, Video of Audio bestand bij te voegen. Dit kan een nieuwe foto-, video- of audio-opname zijn of één uit het geheugen. Uiteraard is dit ook kosteloos.

Ping contacts 180x300 App Preview: PingChat!Linken

Als je iemand een Ping-berichtje hebt gestuurd, kun je ook de gebruikersnaam aan een contactpersoon uit je telefoonboek koppelen. Bovenin de lijst met berichtjes die tussen jou en je contactpersoon zijn verstuurd, staat een knop met “Link to Address Book”. Dit heeft weinig effect op je telefoonboek. Bij de contactpersoon komt in je telefoonboek geen optie voor “Stuur Ping bericht” te staan. Wel vervangt het in het hoofdvenster van PingChat! de gebruikersnaam met de naam die in je telefoonboek staat. Wat mij nog opviel, is dat ook het plaatje van de contactpersoon niet meekomt.

Ping sent message 180x300 App Preview: PingChat!Conclusie

Het gaat hier natuurlijk om een beta, maar het lijkt erop dat de release er toch hard aan zit te komen. Pingen werkt feilloos bij mij, ik ben nog niet tegen errors/foutmeldingen aangelopen. PingChat! heeft bij mij in de week dat ik het (intensief) gebruik nog geen force closes gehad. De enige minpunten die ik kan bedenken, zijn het missen van de afbeeldingen van contacten in het hoofdvenster en de optie “Stuur Ping bericht” in het telefoonboek. Echter zijn dit zulke kleine dingen dat het eigenlijk niet opgemerkt mag worden. PingChat! doet wat het beloofd, gratis en makkelijk berichtjes versturen naar andere gebruikers. Het is nog wachten op de officiële release van de volledige client. Maar het is het wachten waard.

Share Us: Nujij Twitter Facebook Ekudos Delicious Digg Follow us:

51 Reacties
    • voor pingchat stuur en mail naar Info at androidspecial dot com en ik stuur versie 0
      .91 naar je

    • Mensen er is al een Enflick heeft al een nieuwere versie dan 0.91 binnen maar die is niet publiek gemaakt.

      Enflick: Hey Guys! BIG update coming soon to make it easier to find your friends as well as Push notifications have been 100% FIXED!

      Dus dat betekent dat je niet meer moeilijk hoeft te doen om berichten te ontvangen

    • Het programma op zich werkt bij mij wel. Ik merk alleen dat berichten heel laat aankomen.

    • Hoi, ik ben niet aangemeld bijfacebook, hoe kom ik nu aan pingchat?

    • Ik heb een samsung galaxy S maar het werkt echt voor geen meter bij mij :S ik krijg vaak een error als ik wil versturen en berichten komen uren later aan bij mij :s

    • Kan je dan ook pingen met gebruikers van een iPhone?

    • Jaa dat kan als hun ook die appclicatie hebben. Mijn vriendin heeft een iphone en ik een samsung galaxy S en wij pingen ook

    • Maar wat is het voordeel ten opzichte van Google Talk?

    • Kreeg gisteren een email met de URL. Meteen geïnstalleerd en werkt goed op een HTC Desire.

    • echt jammer dat je niet naar Iphone of black berry kan pingen.

    • Had de app samen met mn vriendin op mn tel en gebruikte het om uit te proberen. Ik weet niet hoe het hoort te werken maar het werkt echt slecht de messages komen laat een en heel vaak kan die het niet verzenden..google talk ftw

    • bij mij komt niks aan bij andere (iphone en bb) gebruikers..moeten die ook pingchat hebbe..of moet het ook gwn met whatsapp messenger kunnen, want die hebben hun

    • Je kan nu wel met mensen met een BB pingen… hij heeft idd nog wel wat mankementjes dat berichtjes soms later aankomen.. maarja dat word binnenkort wel verholpen denk ik.

      • ik heb pingchat gedownload op mijn experia x10 maar als ik iemand wil toevoegen krijg ik een meilding dat die persoon niet bestaat how come?:S

    • komt of is er ook ping voor sonyericcson w595 ?

      gr

    • Op toestellen waar die ping chat niet standaard al op zit werkt het niet je kan er niets mee.
      Mensen toevoegen gaat al niet en berichten sturen is al helemaal onmogelijk.
      Die app voor android is ook niets want dat werkt ook niet.
      Ze stoppen zo’n telefoon helemaal vol met van alles maar ping chat en whats app zit er nooit op ik zit niet te wachten op beursberichten en dat soort onzin daar kan ik totaal niets mee.
      Ik heb nu een HTC had ik ook die ping chat op gezet nou werkt dus gewoon stom weg niet.
      Dus mensen maak een telefoon waar ping en whats app op zit.

Reageer ook
Naam ↓
E-Mail ↓
Website ↓
Klik hier om ook een avatar te selecteren. Zelf ook een leuke Android-avatar maken? Klik hier.
Vertel ons wat jij vindt: ↓

Nieuwsbrief

Recente reacties
Toestellen
Advertisement