*

AW Amon Ra Recovery + Interview
Door op ma 22 mrt 2010 | Comments 8 reacties |

RA RECOVERY 176x300 AW Amon Ra Recovery + InterviewAmon Ra is inmiddels een bekende naam in het modwereldje. We komen hem overal tegen vanwege zijn ROM en hij heeft voor bijna elk toestel een Recovery Image. Nu heeft hij speciaal voor Androidworld een eigen Recovery Image gemaakt en wij zijn hem daar ontzettend dankbaar voor. We hebben hem geïnterviewd om meer over deze developer te weten te komen.

Amon Ra is 31 jaar en afgestudeerd in Toegepaste IT. Hij werkt nu op een Nexus One en begon zoals vele anderen op de G1. Wij stelden hem wat vragen:

Opvallend is dat Cyanogen zich op 2/3 toestellen richt waar jij op vrijwel alle toestellen developed. Is dit moeilijker of heb jij een andere, betere manier van werken wat dat mogelijk maakt?

Een recovery is makkelijker te ontwikkelen/porten dan een volledige Rom, er zijn slecht kleine dingen die telkens moeten aangepast worden zoals de key scancodes, mtd layout, scherm grootte, kernel, etc.. Het is ook altijd wel een uitdaging om een recovery zo snel mogelijk aan het werken te krijgen, liefst nog voordat het toestel op de markt verschijnt (zoals mijn Nexus One recovery).

Heb je profijt van je werk in het ontwikkelen?
Het enige profijt is dat ik constant nieuwe dingen bij leer. Ik krijg af en toe wel eens een donatie maar dat is zeker niet waarom ik het doe.
Wat is je achtergrond, Hoe ben jij begonnen met het ontwikkelen voor Android?
Ik ben begonnen met het porten van de JesusFreke recovery op de HTC Sapphire 32A, we hadden nl. een recovery nodig net nadat we de 32A geroot hadden.
Waarom Android en geen iPhone?
Een iPhone heeft me nooit echt aangesproken. Vind het meer een veredelde iPod waarmee je toevallig ook nog kan bellen. Niet echt iets voor mij.
Welke toestellen heb je allemaal mee gewerkt en wat is jouw favoriet?
Ik heb jaren S60 toestellen gebruikt, daarna de G1 -> Magic -> Nexus One. Mijn favoriet is zonder twijfel de Nexus One.
Wat is jouw beeld van Android over een paar jaar?
Ik denk dat we Android overal gaan terug vinden, niet enkel op onze mobieltjes.
Wat is jouw ideale Rom. Snel en simpel, compleet (en met wat erin?)
Mijn ideale Rom is een Rom gecompileerd met AOSP-code zonder al te veel extra’s (géén Sense UI).

Gebruik jij een Magic en wil jij eens een ROM van Amon Ra proberen? Probeer dan eens deze Sapphire ROM [32A & 32B] [30-Jan-2010] RAv1.6.3 – DONUT)

Heb je nog iets wat je ontzettend graag wil vertellen maar waar wij niet naar hebben gevraagd?

v1.6.2 gaat waarschijnlijk mijn laatste recovery zijn, er zijn recent een aantal kapers op de kust gekomen met de intentie om met hun recovery een standaard voor alle toestellen te maken (en hoofdzakelijk om er een centje aan te kunnen bijverdienen via een premium GUI apk). Ik hou me liever niet bezig met dubbel werk, als iemand anders het al doet is het een beetje verloren tijd om net hetzelfde te doen.

Hij gaat dus stoppen met developen voor Android of althans met recovery’s. We hopen natuurlijk nog eens iets te horen van deze dev! Voor nu kunnen jullie nog één keer iets leuks downloaden. Amon heeft ons een recovery gegeven met een Androidworld logo erop met zijn eigen FirstAid koffertje.

AW Recovery haal je HIER

AW Recovery AW Amon Ra Recovery + Interview

Zorr0theOne heeft ons in contact gebracht met Amon en Amon maakte tegelijk ook een recovery voor hem:

Zorr0′s Devil Recovery haal je HIER.

screenshot devil AW Amon Ra Recovery + Interview

Rest mij AmonRa en Zorr0theOne te bedanken voor het mogelijk maken van deze post.

Share Us: Nujij Twitter Facebook Ekudos Delicious Digg Follow us:

8 Reacties
Reageer ook
Naam ↓
E-Mail ↓
Website ↓
Klik hier om ook een avatar te selecteren. Zelf ook een leuke Android-avatar maken? Klik hier.
Vertel ons wat jij vindt: ↓

Nieuwsbrief

Recente reacties
Toestellen
Advertisement