Android groeit, leeft en wordt steeds populairder op de smartphone markt.
Meldden we in december nog dat de Android market de grens van 20.000 had gepasseerd, nu 3 maanden later kunnen we al melden dat de Android market zo’n 35.000 Android apps bevat.
Navraag bij Google meldt echter dat er momenteel zo’n 30.000 Android apps beschikbaar zijn. Waar dit verschil in aantal in zit, is niet geheel bekend.
Waarom verschillen deze aantallen?
Zoals bekend zijn er in de Android Market apps en games beschikbaar voor bepaalde landen/regio’s, tevens zijn er ook nog verschillen in het aantal apps en games dat beschikbaar is voor elk bepaald toestel. Daarnaast telt Google waarschijnlijk bepaalde regio-gebonden apps en games niet apart mee.
Een opvallend verschil wat misschien al bij vele Android gebruikers bekend was, is dat Android gebruikers t.o.v. andere mobiele besturingssystemen veel meer gebruik maken van de applicaties in vergelijking tot games. Dit is dan ook te zien in onderstaande verdeling tussen applicaties en games in de Android market.

Desalniettemin betekenen deze aantallen dat de Android market groeit, en steeds harder gaat groeien.
Bron: Androlib.com
Share Us: ![]() | Follow us: ![]() |













Apple here we come! Ik weet zeker dat android uiteindelijk apple voorbij zal streven met alle fabrikanten van mobiele toestellen die hun peilen richten op android. Ik noem maar even HTC, SE en LG.
Leuk!
dit is wel een forse groei te noemen in slechts 3 maanden. misschien moeten meer ontwikkelaars games gaan maken omdat deze denk ik vaker vergeten worden, als je een goede en leuke game maakt kan deze naar mijn mening ook populair worden! ik denk ook dat de games minder scoren omdat bijv. games zoals fifa 10 niet beschikbaar zijn voor android en wel door iphone. hoop wel dat deze games er nog wel komen!
30.000 waarvan +/- 20 leuk en handig zijn…
Spijtig genoeg deel ik Thierry’s mening.
Als ik de market doorzoek blijkt een groot deel te bestaan uit soundboards, hotgirl… en andere nutteloze applicaties.
Hopelijk komt hier snel verandering in.
kleine verbetering aan het begin van het artikel:
word met een t
melden met dubbel d
@Hoi Dank en is aangepast!
Toch zijn er vele apps buiten de hotgirl rommel die wel goed zijn. Voor mijzelf ik de G1 een link naar de buitenwereld zolang mn laptop niet aanstaat. Om te gamen heb ik een XboX360 en om te werken een Win 7 laptop op mn mobiel wil ik gewoon bereikbaar zijn en dan ook via ALLE wegen Twitter/mail/sms/bellen/ICQ/Androidworld of wat ik dan ook nodig heb en dat bied Android al en als Apps je niet bevallen? Dan download je de SDK en ga je een eigen versie maken
Volgens mij is ook 75% van de apps troep. Zo nu en dan vind ik eens een hele leuke app, maar vaak zijn het apps die je even installeerd om te kijken maar vervolgens blijkt dat het compleet de plank mis slaat.
Het aantal is idd niet belangrijk.. wat ben ik in godsnaam met 30.000 apps, of 35.000 of wie weet wel 135.000 apps.. Het is de kwaliteit die telt.
Liever 100 goeie apps waar ik iets mee ben dan volgende maand weer een stijging-aankondiging en een procentuele inhaalrace op iphone etc.. waarom blijft iedereen toch zo gefixeerd daarop trouwens ? Is het belangrijk dat android een even groot platform wordt ? Zoja, waarom dan wel ? Om ook kuddedieren te worden zoals de mac-addicts ?
In mijn artikel wordt geen vergelijking getrokken met de iPhone. Het gaat puur om de stijging in populariteit van het Android platform.
Ik heb intussen 150 apps op m´n Nexus One die ik het instaleren waard vind. Sure dat er een hoop bagger op de markt is maar dat is niet anders als bij de iPhone.
[...] 30.000 16 maart 2010 [...]