Gisteren schreven wij al dat er via de Zweedse afdeling van HTC een melding gedaan was betreffende de uitstel van de 2.1 ROM update voor de HTC Hero naar eind april. We hebben meteen navraag gedaan bij de Nederlandse support-afdeling van HTC en zojuist antwoord gehad dat in Nederland de update ook uitgesteld is tot het einde van april….
Het officiële persbericht waarover we hier een uitgebreid verslag deden, gaf de Hero bezitter meer duidelijkheid over de daadwerkelijke launch die medio maart zou gaan plaatsvinden. HTC gaf daarnaast ook aan: “Door de Android 2.1-update als eerste voor dit toestel beschikbaar te stellen, belonen we gebruikers met innovatieve functionaliteit waarmee ze nog meer uit hun Android-device kunnen halen.” Het is dus nogmaals een maand wachten op de extra features zoals Bluetooth 2.1 ondersteuning en het gebruik van de vele nieuwe Google apps…
Hieronder dan het antwoord van HTC Benelux. De update gaat OTA uitgerold worden vanaf eind april. Branded Hero’s moeten wederom wachten op een update via hun provider.
Share Us: ![]() | Follow us: ![]() |












Fijn van HTC, ik heb deze telefoon gekocht met kennis van onder andere de lamme bluetooth functionaliteit van 1.5. Het feit dat HTC aangaf dat dit snel opgelost zou worden met de update naar (op dat moment nog) 2.0. Eerst eind januari, dan februari, maart, en nu april?
Beetje jammere communicatie van HTC, en ondertussen heb ik nu alweer na erin gestonken te zijn met een Touch (traag wanproduct) een mank product van HTC in handen.
Het bedrijf hoopt de grootste te worden in smartphoneland, maar met deze net-niet mentaliteit op veel vlakken gaat dat echt niet gebeuren. Ik houdt in elk geval een nare nasmaak over van mijn 2 HTC producten de afgelopen 3 jaar. Het blijkt toch geen haar beter dan chinese troep met bijbehorende niet nagekomen beloftes.
De Hero gaat de deur uit, wie kan er wat aanraden buiten HTC om, met android en wel goede support en updates?
de Nexus one….als Google een update van Android vrijgeeft dan is deze meteen beschikbaar voor de N1 [alleen updates dan, support weet ik niets van].
Ik gebruik mijn N1 en heb de Hero in de kast liggen.. MAAR: ik mis heel erg op de Nexus de uitstekende functionaliteit van Exchange sync (mail EN calendar!) van de Sense UI van de Hero. Als Android niet met een betere Exchange sync komt (twoway geintegreerd met Je agenda op de feun, zoals bij Sense!) wordt het misschien nog een reden om de Hero na update naar 2.1 weer uit de kast te halen. Just for my 2cents..
Ik heb er genoeg van…. en stap vanaf morgen over op een Apple Iphone 3gs.
Dan weet waar ik aan toe ben!!!
@ Gerard
Zeer goede reden om een iPhone aan te schaffen….
Jammer. Nog eventjes wachten dan maar op een officiële release.
@Gerard Weet je zeker dar je ook van OS gaat switchen meteen? Android heeft heel veel voordelen t.o.v. Apple. En het OS is hier niet direct de schuldige…
na zoals ik dus 1,5 maand al voorspelde …
htc zal rond de zomer pas met een update komen die waarschijnlijk dan achterloopt en de legend krijgt dan wel een update naar >2.2 en de support van de hero word dan stop gezet aangezien het toestel dan 1 jaar op de markt is…
slim bekeken door de nasivreters…
ben het zo zat met HTC … jammer genoeg gaat dit ten koste van Android… maar een beetje minder monopolie voor google kan ook geen kwaad… (ze zijn alle markten aan het bezetten)
achja weer 20 vaste kopers minder voor htc!
gino
Misschien wordt het tijd om root-access te bemachtigen en zelf de touwtjes in handen neem.
@Gerard
Ja dan weet je waar je aan toe bent. mag je steeds een half jaar wachten en dan komen ze met minimale updates en bugfixes. Dat is een vooruitgang zeg.
Je beslist zelf wat je doet maar je argument is een beetje erg slap.
Ik vind dat het grotendeel van de reageerders zich zwaar aanstelt. Toen je de Hero aanschafte hebben ze je niet meteen deze 2.1 updates beloofd. Dus heb je het recht niet eens ze een uitstel kwalijk te nemen. Van een paar maandjes.
Wat zijn we toch een zeikvolk soms.
@Gerard: O ja? Voor je het weet trekken ze duizenden app’s uit de market vanwege sexuele getintheid, Woohhh!!, een vrouw in een bikini, dat is veel te aanstootgevend!
@Rob: volgens mij wachten we op de Sony Ericsson X10 al meer dan een half jaar… dan is HTC echt sneller hoor
[...] Androidworld.nl AKPC_IDS += [...]
Hey Androidworld,
Thx voor dit bericht en de bevestiging die jullie via HTC verkregen. Enorm veel mensen zijn het wachten beu en ik heb jullie bericht/verhaal dan ook deels overgenomen met wat root en custom ROM links. Met een beetje moed kan je dus zelf 2.1 op je Hero gooien
@Justkuu….klopt helemaal. Toen ik de Hero kocht half augustus 2009, toen heb ik hem gekocht wetende dat er 1.5 op draaide…toen Google Android 1.6 introduceerde september vorig jaar heeft HTC naar buiten gebracht dat ze 1.6 een minor update vonden, en om daar Sense voor aan te passen was teveel werk. Ze gaven aan om daarom 1.6 over te slaan en meteen 2.0 te doen!
Hiervan gaven ze aan dat deze eind januari klaar zou zijn…dit lukte niet omdat het teveel werk was om sense aan te passen, dus schoven ze het op naar ‘ergens in februari’ (maar ze zouden er 2.1 van maken ipv 2.0)….half februari kwamen ze met een persbericht naar buiten dat februari niet zou lukken en dat het gereleased zou worden medio maart…en nu zeggen ze dat dit niet lukt
Ik denk dat de mensen ‘zeuren’ omdat ze iets beloofd hebben gekregen en deze deadline al 3 keer is verplaatst…dit geeft mij het recht om te zeuren!
@Stefan
Je kocht hem toen je nog niet eens wist dat je er 1.6, 2.0 of 2.1 op zou krijgen dus je hebt niet het recht te zeuren. Wees blij dat ze het uberhaupt updaten. Dat zijn ze namelijk helemaal niet verplicht.
En het gaat mij meer om het feit dat iedereen zo op HTC zit te zeiken hierom. Terwijl HTC gewoon goeie producten levert.
En ook is helemaal niet bekend waarom ze het uitstellen.
Heb je liever 2.1 erop die niet lekker loopt op je hero of wacht je liever even. Zonder goede reden niet zeiken.
En ik vind dat er nu dus helemaal geen reden is om HTC af te zeiken.
Tuurlijk kan je zeggen “jammer dat het uitgesteld word, toch even wat langer wachten nog.” Dat is een mening.
En voor veel is het ook jammer. Degene die dat zeggen geef ik ook WEL gelijk. Maar de zeurpieten die zitten te zaniken op HTC hierdoor die mogen van MIJ hun comments voor zich houden.
@Justkuu: Het probleem zit hem niet in het feit dat we geen ‘recht’ hadden op een update en toch krijgen. Het zit hem in het feit dat er data worden afgegeven die verwachtingen scheppen, dat is wat er schort. Als men nieuwe software ontwikkelt en al helemaal wanneer men software aanpast, loopt men tegen vele bugs aan tijdens het testen van de ROM. Waarschijnlijk dat hierdoor de datum steeds verschuift. Hierdoor ontstaat onvrede die volledig begrijpelijk en ook nog legitiem is. Wat moet HTC doen dan? Heel simpel. Aangeven dat ze werken aan een update, geen datum afgeven en elke eerste van de maand en nieuwsupdate over wat ze hebben gedaan aan de ROM. Zo krijgt iedereen een idee van de vorderingen, wint het bedrijf aan transparantie en dus ook aan sympathie van klanten.
Als HTC zegt we hebben voor dan en dan een nieuwe update en zijn er nog mee bezig… dan kan je zelf ook wel bedenken dat er nog wat fout kan gaan.
Dus nogmaals. Mensen zeuren te snel.
Dat is nou eenmaal ook erg makkelijk.
Mijn stelling is: Er komt voor de Hero helemaal geen update 2.1 meer.
Puur vanwege de marketing van de nieuwe apparaten.
2.1 bestaat allang en het zou een kleine moeite moeten zijn om die op de Hero te porten.
HTC wil gewoon niet.
@justkuu:
het klopt niet helemaal wat je zegt. Toen ik de Hero kocht, waren bluetooth bugs bekend met 1.5 en was ook bekend dat 2.0 dit oploste en dit OS ook voor de Hero beschikbaar zou komen.
Op dat moment zou het Januari/Februari worden dat de update uit zou komen. Als pessimistische denker ging ik er vanuit dat het Maart zou worden.
Nu het voorbeeld uit de praktijk wat mij nou zo pislink maakt: Ik rij nu al 4 maanden rond met een carkit zonder contactpersonen omdat deze ingevoerd moeten worden via VCF files, die android niet ondersteunt, en na extern genereren niet een verzonden kunnen worden via bluetooth. Verder werkt opnemen of ophangen van een gesprek 75% van de pogingen gewoon niet, en is het de vraag als opnemen wel werkt of de audio ook overkomt.
Prima dat een product niet direct perfect is. En ZEER mooi dat we nog updates krijgen naar een ander platform ook, begrijp me niet verkeerd. Maar voor de bluetooth functionaliteit had inmiddels een chinese kloontelefoonfabrikant zelfs een patch uitgebracht, en het mank gaan van zo’n belangrijke functie zou HTC zich veel meer aan moeten trekken dan nu het geval is. Per slot van rekening is dit nu juist het bedrijf dat zich zo onderscheiden wil met “verbeteringen” ten opzichte van “standaard Android” telefoons.
Lekker dan. Tweemaal slecht nieuws. Eerst weer meer dan een maand uitstel en nu ook alleen over the air. Met een prepaid kaart (mijne Vodafone) wordt je zo geknepen in bandbreedte dat als het al lukt dat uren gaat duren.
100% mee eens met Olaf! Ik heb de HTC Hero gekocht toen ze 2.0 bijna zouden uitbrengen die ook de bluetooth problemen zouden oplossen.
Dan werd het weer uitgesteld om daarna toch over te stappen naar 2.1, dat nu weer uitgesteld wordt.
Inderdaad, HTC HOEFT geen update uit te brengen, maar als het beloftes maakt, moeten ze die wel nakomen, zeker als de functionaliteit die er nu slecht gebrekkig is, te verbeteren!
Daarom vind ik het zeker en vast terecht dat we nu ontevreden zijn!!!
We weten allemaal dat de 2.1 update klaar is, maar dat ze die nog niet willen uitbrengen. Eerst omdat de Nexus One bijna zou uitkomen en nu omdat de HTC Legend bijna uitkomt.
Dit is dus puur marketing en de trouwe HTC gebruikers zijn er het slachtoffer van!!!
Een epic fail van HTC!
[...] maar wanneer je iets “beters” kunt krijgen dan zal ik daar graag mee aan de slag gaan. Android World heeft melding gedaan van dit uitstel. Zo meteen ga ik nog eerder de Desire hebben dan dat ik de [...]
[...] Het gerucht is waar – update HTC Hero uitgesteld (naar april) | Androidworld http://bit.ly/9jvbLa Tags: fresh, [...]