De Transformer Prime van ASUS is de laatste paar dagen in het nieuws en dat is niet om enkel positieve redenen. Zo werd bekend dat de bootloader van de de tablet vergrendeld en beveiligd is met een zeer sterke encryptie, waardoor het draaien van custom ROM’s, een geliefde bezigheid van Androidgebruikers, onmogelijk is. Na veel geklaag heeft ASUS gereageerd op het probleem en heeft daarbij ook laten weten wanneer de tablet een upgrade naar Android 4.0 zal ontvangen.
Reactie ASUS
ASUS heeft gereageerd op de massale hoeveelheid klachten over het vergrendelen en beveiligen van de bootloader van de Transformer Prime. In het kort komt het erop neer dat ASUS de woede begrijpt en een tool ontwikkelt om de bootloader te ontgrendelen. Dit is iets wat andere fabrikanten, zoals HTC en Sony Ericsson, ook hebben gedaan.
ASUS geeft in de reactie aan dat de beveiliging doorgevoerd is om te voldoen aan een eis van content-providers. Die willen dat apparaten die DRM-beveiligde content kunnen afspelen, zoals de Transformer Prime, zo goed mogelijk beveiligd zijn. Het huren van video’s via Google zou een reden voor de beveiliging zijn. Ook zou ASUS uit ervaring weten dat mensen die hun apparaat ‘rooten‘ het risico lopen het apparaat stuk te maken. Echter, vanwege de vraag vanuit de community, zal ASUS een tool ontwikkelen om ontgrendelen van de bootloader mogelijk te maken.
Het ontgrendelen van de bootloader heeft tot gevolg dat de garantie van ASUS vervalt en dat het huren van video’s via Google niet meer mogelijk is. Echter, op dat laatste zal waarschijnlijk wel een oplossing gevonden worden door de community, als je je apparaat toch al hebt geroot. Hieronder de verklaring van ASUS, vrij vertaald naar het Nederlands:
We hebben ervoor gekozen om de bootloader te vergrendelen, om te voldoen aan eisen voor DRM client-apparaten, die zo veilig mogelijk moeten zijn. ASUS ondersteunt Google DRM om gebruikers te voorzien van kwalitatief goede videohuur-ervaring. Tevens, op basis van onze ervaring, weten we dat gebruikers die hun apparaat rooten, het risico lopen het systeem volledig stuk te maken. Echter, we weten dat er vanuit de community vraag is naar een ontgrendelde bootloader. Om die reden ontwikkelt ASUS een unlock-tool voor de community. Let wel op: als je de bootloader ontgrendelt, vervalt de garantie van ASUS en is videoverhuur van Google niet beschikbaar, aangezien het apparaat niet langer beschermd is door de beveiliging.
Android 4.0-upgrade
ASUS heeft nog iets beter nieuws, want de datum voor het begin van de verspreiding van de Android 4.0-upgrade is bekend. Vanaf 12 januari zal de verspreiding beginnen en geleidelijk plaatsvinden. Wanneer verwacht wordt dat de upgrade volledig verspreid is, is niet bekend. Ook is niet helemaal bekend welke veranderingen in de software ASUS heeft gemaakt. Android 4.0 brengt standaard veranderingen met zich mee op het gebied van snelheid, de interface en de camera. Echter, ook gezichtsherkenning is een nieuwe functie. Voor een overzicht kan je kijken in het software-gedeelte van onze Galaxy Nexus-review. Let er wel op dat deze zich voornamelijk richt op de telefoon-interface, maar aangezien Android 4.0 werkt op zowel tablets als telefoons, zullen veel functies hetzelfde zijn.
GPS-functionaliteit
Er waren ook klachten over het functioneren van de GPS in de Transformer Prime. Helaas heeft ASUS niet goed nagedacht over het feit dat aluminium het signaal kan verstoren. Het slecht functioneren van de GPS in de tablet is dus een hardwareprobleem. ASUS geeft aan dat de tablet niet gezien moet worden als een professioneel GPS-apparaat en zal GPS als functie op de specificatielijst weglaten. Dit lijkt een oplossing, maar dat is het natuurlijk niet voor mensen die al een Transformer Prime hebben gekocht.
Share Us: ![]() | Follow us: ![]() |











ICS ook voor de gewone transformer?
Kan je lezen het gaat over de transformer PRIME
ja! ook die krijgt ICs. als je een paar paginas terugbladerd oop AW had je het ook geweten
Sowieso wel ICS op gewone Transformer TF101! . Echter ook al vanaf 12 januari?? of pas later….. Anyone?????
Het lijkt me dat het wel later wordt dan 12 januari.
Top! Hij had ook al een update toen ik hem aan zette. Ik dacht toen heel even “zal toch niet NU al ICS?” Maar nee, dat was niet het geval. Maar 12 januari is al snel zeg! Asus doet het echt goed met de update support! Daar kunnen de meeste fabrikanten nog iets van leren!
Zeker weten, en de update voor de tf101 zou half februari komen had ik ergens gelezen
Geruchten zijn er ook dat er een Nexus tablet zal verschijnen.. qua updates betreft zit het er wel goed onder de naam Nexus! mocht je een androidphone kopen ooit.. gewoon heel makkelijk : Nexus maar overigens is het wel goed dat de oude transformer ook nog de update zal ontvangen! heel netjes.
de ipad 2 word later denk de ipad 3 blijfd het beste bij de tablets.
android blijft het beste bij de smartphones
en nu in verstaanbaar Nederlands aub
sukkels!
ip adres aub blokeren
ip adres aub blokkeren van deze malloot
Waarom als ik vragen mag sukkel is geen erg woord
Als hij ook nog eens piemel heet is deze persoon niet serieus te nemen?
Sinds wanneer bepaal jij wat serieus genomen mag worden?
de update word echter internationaal geleidelijk verspreid, dus kan het soms wat langer duren.. het kan dus ook begin februari, maar in elk geval vroeg
Tuurlijk wist ik dat ICS ook voor de tf101 zou komen. Ik volg alle fora, blogs etc ook wel. Alleen in dit artikel werd heel specifiek over de Prime gesproken.
Kooi van Faraday…..
Vraagje met android 4.0 komt er nu gpu versnelling betekend dat mijn Arc dan geen laadtijden meer heeft want nu moet ik 3 seconden wachten om me applauncher te openen en 2 seconden om naar Home te gaan.
Alvast bedankt
kan ook aan de hoeveelheid apps liggen..
4.0 werkt op arc en play veel sneller
Zie xda forum voor de rom (rom is officieel door Sony ericsson uitgebracht en alles werkt nu)
oke bedankt maar ik wacht nog even tot maart
nog 1 dag en ik heb de transformer yeah!!
Gps werkt niet goed.oké dan schrappen we die toch van de lijst.oeps straks werkt wifi niet goed, deze dan ook maar schrappen.kom op asus, dit kan beter.testen jullie niet dan?