*

SoundTracking: zo makkelijk is muziek delen
Door op di 27 dec 2011 | Comments 2 reacties |

SoundTracking logo SoundTracking: zo makkelijk is muziek delen

Heb jij zo’n uitgesproken goede muziekcollectie die je wilt delen met de rest van de wereld? Dan is daar een app voor, SoundTracking. Deze app laat je zoeken naar muziek, herkent muziek die je afspeelt en deelt het vervolgens naar Twitter, Facebook en Foursquare. Zo makkelijk is muziek delen.

SoundTracking instellen

SoundTracking is eenvoudig van opzet en wijst zich vanzelf. Het beginscherm is ingedeeld in vier tabbladen, recente en trending posts, notificaties en profiel. De vrienden die je hebt toegevoegd via Twitter, Facebook of  Foursquare zie je in het tabblad recente post samen met de muziek die ze hebben beluisterd. Verder kun je in het laatste tabblad je profiel bekijken en instellingen als deelopties, notificaties en push-notificaties aanpassen. Tevens kun je hier vrienden toevoegen. Vanuit deze sectie kun je bij Notificaties bij bepaalde gebeurtenissen ervoor kiezen of je hiervoor een e-mail wilt ontvangen. De push-notificaties zijn in te stellen op uiteraard aan of uit en je kunt een zogenaamde Quiet time instellen.

SoundTracking 180x300 SoundTracking: zo makkelijk is muziek delenMuziek zoeken, herkennen en delen

Rechtsboven in de action bar kun je beginnen met het delen van je muziek. Je kunt kiezen voor:

Music Search – Hier kun je zoeken op artiest. Vervolgens zie je een lijst met kanshebbers. Hier kun je nog weer filteren op de naam van het nummer.

Music ID – Werkt net als SoundHound en Shazam, luistert naar en herkent vervolgens de muziek waar je naar luistert.

Last Song Played –  Spreekt voor zich.

Welke optie je ook kiest, overal kun je een preview (dus niet het gehele nummer) beluisteren en meteen een afbeelding (je eigen of een artiestenfoto), locatie en beschrijving toevoegen. Wanneer dit eenmaal gedaan is kun je gaan delen. Kies de sociale netwerken uit en klik op post. Een preview beluisteren kan alleen wanneer de app op de voorgrond draait trouwens.

SoundTracking wordt ook gelanceerd wanneer je muziek aan het luisteren bent via een muziekspeler naar keuze. Meteen wordt het nummer herkent en kun je gaan delen vanuit de SoundTracking-app.

Uiteraard kun je ook bij Recent Posts de muziek van je vrienden bekijken. Hier is het weer mogelijk om een preview te beluisteren of meteen het nummer af te spelen in een alternatieve muziekspeler als Spotify, Rdio of iTunes. Hier kun je het nummer ook voorzien van een Like, Love of ander commentaar.

Screenshots

Alternatieven

Voor het gemak noemen we nog een aantal alternatieven. Laat ons vooral weten of SoundTracking de plaats van jouw applicatie inneemt.

 SoundTracking: zo makkelijk is muziek delenSoundCloud
Gratis
 SoundTracking: zo makkelijk is muziek delenSoundGarage Mobile
Gratis

Conclusie

SoundTracking is vrij uniek in zijn soort door het combineren van meerdere functies in één app. Maar eigenlijk is het een combinatie van Last.fm, Spotify en SoundHound. We missen nog wel de Google+-integratie, streamen vanuit de app zelf, voorspelling bij Music Search en de mogelijkheid tot het verplaatsen van de app naar je SD-kaart. Voor de rest is het ‘gemak dient de mens’ dat de klok slaat, SoundTracking maakt het delen en vinden van nieuwe muziek erg simpel en leuk. Naast de eerder genoemde gebreken en wat uiterlijke puntjes zijn we best tevreden over SoundTracking.

Versie:1.0.1
Omvang/SD-kaart:13.3 MB/Nee
Prijs:Gratis
Getest op:Samsung Galaxy S II (2.3.6)
Marketrating:Rating: star SoundTracking: zo makkelijk is muziek delenstar SoundTracking: zo makkelijk is muziek delenstar SoundTracking: zo makkelijk is muziek delenhalfstar SoundTracking: zo makkelijk is muziek delenblankstar SoundTracking: zo makkelijk is muziek delen
Ons eindoordeel:Rating: star SoundTracking: zo makkelijk is muziek delenstar SoundTracking: zo makkelijk is muziek delenstar SoundTracking: zo makkelijk is muziek delenhalfstar SoundTracking: zo makkelijk is muziek delenblankstar SoundTracking: zo makkelijk is muziek delen
 SoundTracking: zo makkelijk is muziek delenHoe installeer ik deze app op mijn telefoon?


Share Us: Nujij Twitter Facebook Ekudos Delicious Digg Follow us:

2 Reacties
    • ik heb zelf last.fm en dat werkt perfect.. ook omdat het ook op pc enzo werkt.. en ik heb het al heel lang dus het klopt heel goed..

Reageer ook
Naam ↓
E-Mail ↓
Website ↓
Klik hier om ook een avatar te selecteren. Zelf ook een leuke Android-avatar maken? Klik hier.
Vertel ons wat jij vindt: ↓

Nieuwsbrief

Toestellen
Advertisement