Eind augustus werd de Linux-wereld opgeschrikt met de mededeling dat de servers waarop de Linux-kernel wordt bijgehouden waren gehackt. De servers werden daarop offline gehaald, met als gevolg dat veel open source-projecten in de problemen kwamen. Zo ook het Android Open Source Project.
Omdat, ook al voor de hack, duidelijk was dat door de populariteit van Android de servers het zwaar te verduren hadden, heeft Google besloten de Android-code op eigen servers onder te brengen. De broncode voor Gingerbread is dan ook vanaf dit moment weer te verkrijgen. De code voor de gisteren geïntroduceerde Android 4.0 zal snel volgen.
Honeycomb en Ice Cream Sandwich
Toen het Android-team met de speciale tablet-versie van Android uitkwam, genaamd Honeycomb, bleek al snel dat Google niet van plan was de broncode vrij te geven. De reden hierachter ligt bij de geschiedenis van Android. Na de introductie van de iPad, bleken veel fabrikanten de tabletmarkt erg interessant te vinden. Aangezien het succes van een tablet onder meer afhangt van het aantal applicaties dat voor het besturingssysteem beschikbaar is en er al één vrijelijk te gebruiken besturingssysteem beschikbaar was, was de keuze voor Android vrij eenvoudig.
Helaas waren oudere Androidversies niet bijster geschikt voor tablets. Aangezien de gebruikerservaring op tablets met Android 2.3 of lager verre van optimaal was, zag Google zich genoodzaakt om snel een échte tabletversie van Android uit te brengen. Dit onder meer om de toch niet altijd even goede naam van Android op het gebied van gebruiksvriendelijkheid en software-ervaring te beschermen. Er werd besloten om een geheel losstaande versie van Android te maken, speciaal ontworpen voor tablets. Deze zou pas in een volgende versie geschikt worden gemaakt voor smartphones.
Wanneer de broncode van Honeycomb wél zou worden vrijgegeven, kun je je wel voorstellen dat er een omgekeerde situatie zou gaan ontstaan. Een voor tablets geoptimaliseerd besturingssysteem zou op allerlei smartphones gaan verschijnen, met alle bijbehorende imagoschade voor Android. Google heeft besloten dit te voorkomen door de broncode helemaal niet vrij te geven. Of deze reden opweegt tegen de imagoschade die Google heeft opgelopen door het niet vrijgeven van de broncode in een ‘open’ project, weet ik niet, maar de reden is wel begrijpelijk.
Met Ice Cream Sandwich gaat Google weer verder op de vertrouwde weg: ontwikkeling achter gesloten deuren, maar de broncode wél vrijgeven zodra de nieuwe versie uit is.
Serverproblemen
Na de hack van de servers van kernel.org heeft het lang geduurd voordat Google een alternatief gevonden had. Het was al langer bekend dat de servers van kernel.org de populariteit van Android helemaal niet aankonden. De servers waren zelfs dagenlang moeilijk bereikbaar nadat Gingerbread uitkwam.
Uiteindelijk leek het Google eerlijker ten opzichte van de andere projecten op de kernel.org-servers dat Google zelf voor de hosting van de Androidcode zou gaan zorgen. Vanaf gisteren is de broncode van Gingerbread dus weer volledig te verkrijgen.
Beschikbaarheid
De broncode van Gingerbread (Android 2.3) is inmiddels dus weer (hier) te verkrijgen. De broncode van Ice Cream Sandwich zal spoedig nadat de eerste apparaten met Ice Cream Sandwich op de markt verschijnen, worden vrijgegeven. Aangezien begin november het eerste toestel met Android 4.0, de Galaxy Nexus, op de markt zal verschijnen, verwachten we dat we al in november kunnen genieten van de eerste inofficiële versies van Ice Cream Sandwich gebaseerd op het Android Open Source Project.
Het gedeelte dat Google verplicht is vrij te geven vanwege de licentie waaronder onder meer de Linux-kernel waarop Android draait valt, is al vrijgegeven. Die code kan hier worden gevonden.
Bron: Android Building Google Group
Share Us: ![]() | Follow us: ![]() |












kijk, dat is goed te doen, maar een maandje wachten (als het waar is)
Oh yeah. 4.0 voor het eind van het jaar dus
Miui gaat er ook mee aan de slag. Lol kan niet op.
Yeah, ik draai ook miui, maar ik denk dat ik bij ics overstap oo stock, want dat is ook wel zwaar vet, lig eraan wat miui ervan bakt
Miui kennende bakken ze er iets moois van
kommaar op. 4.0 op mijn touchpad
Goed stukje tekst, informatief!
wie kan mij straks helpen als ik mijn sgs2 heb, wil graag de ics op mijn telefoon.
Denk dat iedereen dat wel wilt :p
anouschka, wacht totdat het uit is en kan dan een keer naar het AW forum.
Knappe koppen zitten daar
Samsung gaat standaart deze update geven aan gs2
bron??

Er zou ook een officiele update naar 2.3 komen voor de LG e720 maar is er nog steeds niet
Maar samsung heeft een deal gesloten de androidphones minimaal 1,5 jaar uptodate te houden
niet up to date te houden maar updaten
@ redbulletje
http://www.androidworld.nl/100383/broncode-android-weer-beschikbaar-code-ice-cream-sandwich-binnen-enkele-weken/#comments
en dan de eerste reactie op Anouschka xD
en wat er niet is kan nog komen. Only time can tell (and google)
ik zou zeggen: ask Siri xD
ik probeer minder offtopic te reageren anders krijg ik weer klappen
hahahah xD
Good luck… ik stuur gewoon af en toe een tip in dan laten ze je met rust xD
Als je geen ervaring hebt met custom ROMs raad ik je alvast af om meteen met ICS te gaan toveren. Developers van bijvoorbeeld Cyanogen of XDA hebben er ook nog geen ervaring mee, de eerste builds zullen dus erg lastig zijn en met een beetje pech de telefoon bricken net als vorig jaar de eerste Froyo builds. Het beste kun je even wachten tot Cyanogen een final release klaar heeft (compleet met handleiding) en Samsung de update zelf released.
Denken jullie dat de HTC Wildfire ook ICS krijgt via Cyanogenmod? Of zal ICS te zwaar zijn voor dit toestel?
De Wildfire heeft officieel al geen ondersteuning meer voor CM7 Gingerbread. Daarnaast, ICS is ontworpen voor hoge resolutie schermen. De Wildfire heeft een bijzonder lage resolutie. Ik zou er niet teveel op hopen.
Officieel al geen ondersteuning meer voor CM7 Gingerbread? Want via het forum van Cyanogenmod wordt de laatste CM versie nog volop ondersteund voor de Wildfire. Maar ICS verwacht ik idd ook niet op de Wildfire.
Verwacht ik wel ze zijden als je gingerbread draait dan kan je ook ics draaien
denk het niet iedere android versie heeft bepaalde vereisten. Er is verder nog niks bekend of ie draait op wat oudere processors. Dus nee je kan het niet verwachten :p
Kun je Android 4.0 ook update op LG Optimus 2x Speed of is de software alleen voor de nieuwe uitkomende telefoons?
only time will tell
er is nog geen enkele ICS apparaat in nederland en volgens mij ook nog niet verkocht.
wel verkocht via ebay maar die was gedeactiveerd door google xD
true
Komt Android 4.0 ook uit op mijn htc sensation?
Erg jammer weer dat Google nou weer zo los omgaat met het open karakter. Code hoort na aankondiging beschikbaar te zijn. Zeker na die Honeycomb wanvertoning. Anders had je gewoon even moeten wachten met het geven van je keynote, tot de code klaar was.
Ga ervanuit dat google eerst de Nexus wilt lanceren voordat miui al een rom klaarheeft. Snap de logica er ook wel van in. Wat ze zometeen ook krijgen met het vrijgeven van de codes dat tablet fabrikanten geen kosten meer aan google hoeven te betalen omdat ze dan hun tablets kunnen uitrusten met een eigen market. Verdenk hierom ook dat honeycomb niet is vrijgegeven. Alleen nu moeten ze wel omdat op telefoons de codes altijd al vrij waren.
Snap ik ook, maar wacht dan even met het aankondigen van beide zaken tot je het op orde hebt. Dit duurt weer veel te lang, eigenlijk zou er maar een paar dagen tussen de aankondiging van Android 4.0 en de release van de source mogen zitten.
Daarnaast, Android 4.0 en de Galaxy Nexus staan in principe los van elkaar. De Nexus was ooit bedoeld als bar-raiser voor andere fabrikanten, niet als marketing trucje. Jammer dat Google nu wel die weg in slaat.
De nexus lijn is als ik het goedmaak te laten zien wat android eigenlijk is . Dus een perfecte combinatie van processor en gpu, de vanilla versie van android zonder schil. De zekerheid van de nieuwste update’s en het voorlopen op de rest van de markt. Is dus wel degelijk marketing strategisch. Samsung maakt dit model zodat mensen hem kopen onder de naam nexus. Is dus voor Samsung een extra inkomst omdat mensen hiermee in aanraking komen met de kwaliteit van Samsung. Google kan hiermee laten zien dat android wel een super besturings systeem is dat altijd perfect werk en daarmee alle software problemen bij de fabrikant neer kan leggen. Zo is dit dus een win win situatie dus marketing
goedmaak = goed heb
@Thijs: Dat doet Samsung dan maar mooi met zijn eigen Galaxy lijn. Het punt is dat Google een open en vrij systeem direct gaat koppelen aan, en afhankelijk gaat maken van een commercieel product.
Google koppelt het niet aan Samsung. Ze maken gebruik van de grootste android lijn tot nu toe. De Galaxy lijn van Samsung.
Deze naam zorgt er dus voor dat de Nexus lijn ook meer naamsbekendheid krijgt. Denk dat 99 van de 100 consumenten nog nooit van Nexus hebben gehoord maar van Samsung wel.
+ marketingtechnisch gezien is Samsung wereldwijd de grootste speler en die weten dus perfect hoe ze de Nexus lijn groot kunnen krijgen.
De consument weet wie Samsung is maar nog niet wie Nexus is. Hierdoor heeft Google hoogst waarschijnlijk hiervoor gekozen om zichzelf groot te maken door een toestel te ontwikkelen in de Galaxy lijn.
Zoals ik al eerder heb aangegeven ben ik zeer tevreden over dat Google heeft gekozen voor Samsung aangezien Samsung gewoon de meeste ervaring heeft in marketing, bouwkwaliteit en degelijkheid.
Google blijft even open en vrij als dat het is geweest. Ze houden zich keurig aan de afspraken en proberen nog groter te worden als ze al zijn.
Overall good job van Google en uiteraard ook voor Samsung.
Zou ICS ook komen voor de SGS 1? officeel of via custom rom. Zou wel heel mooi zijn maar denk het niet.
1. find someone with a iphone 4s.
2. grap his phone
3. open siri
4. Ask
Doe het wel in het engels anders weigert het antwoord te geven xD
ook voor sgs i9000??
Zoals ik hierboven lees krijgt mijn Samsung Galaxy S dus ook een update naar ICS, heb ik dit correct?